Maďarský ohař krátkosrstý - chovatelká stanice Z ELEVENU

Maďarský ohař krátkosrstý
Maďarská vyžla
Maďarský ohař krátkosrstý - naši psi
Maďarský ohař krátkosrstý štěňata

Duben 2015 - fotografování vrhu A CHS Berrmont

Nejen cvičení psů, ale i fotografování mě baví a tak jsem se stala "dvorní" fotografkou prvního vrhu německých drátáčků u naši kamarádky Hany a postupně zaznamenávala život malých NDO v rodné chovné stanici až po odchod do nových rodin.
Fotky zde: mokzelevenu.rajce.idnes.cz a berrymok.rajce.idnes.cz

Březen 2015 - Bereta Bar z Elevenu - CHOVNÁ FENA

Bereta splnila všechny podmínky chovnosti a má v PP razítko chovná fena.
Nadále se pilně připravujeme na všestrané zkoušky ohařů,uvidíme jak nám bude zkouškové štěstí nakloněno.

ÚNOR 2015 - Areta z Elevenu 09.08.2009 - 22.02.2015

Rok 2015 začal velmi smutně...umřela nám naše nejmilejší Aretka.
Aretka se po týdnu u nových majitelů vrátila nazpět domů a už tu zůstala, neprodala jsem ji , rozšířila naši smečku a dělala nám jen radost. Bohužel se někde v okolí nakazila a zemřela na tetanus, byla uspána :-( chybí nám :-(

CHS z Elevenu přeje všem svým příznivcům do roku 2015 jen to nejlepší.

Říjen - listopad 2014 - Hony

Na podzim nám nastává lovecká sezona, letos mě dohnaly zdravotní problémy, na lovení nebylo tolik času jak bych si přála, ale pár bažantích honů u svých kamarádů myslivců jsme se s Adelou a Rozou obešly a zamakaly si.
I malou Beretu Bar jsem pomalu uvedla do lovecké praxe na malém honu na drobnou zvěř, kde si vedla výborně a doplnila naši loveckou smečku.

Září 2014 - V.ročník MJM

19.9-21.9.2014 Doksy - V průběhu srpna a září jsme pilně trénovali vodní i polní práce, našim cílem bylo uspět na klubové soutěži KCHHMO Memoriálu MVDr.Jiřího Michálka mezinárodní soutěži (PZ +VP) ohařů se zadáním titulu CACT CACIT.
V.ročník pořádalo OMS Česká Lípa v honitbě MS Doksy a bažantnice Ploužnice. Memoriál byl obsazen daleko zkušenými a staršímy psy, našim cílem bylo projít a načerpat zkušenosti z vrcholné soutěže ohařů. Po vylosování mého oblíbeného čísla 11 :-) jsme se zařadily do skupiny podzimních zkoušek. Bar zvládla malé pole bez zaváhání, ale bohužel na velkém poli při samostatném hledání díky její nezkušenosti a velmi zazvěřeném terénu s přemírou bažantí zvěře obdržela za rychlost známku 2, která nás posunula do II.ceny. Dokázala mi, že drezúrní disciplíny ovládá výborně, ale ještě ji chybí potřebné zkušenosti ke zvládnutí tak zazvěřeného terénu. Nebyla však sama i ostastní zkušení psi měli velké problémy v tak zazvěřné bažantnici. Druhý den jsem pokračovaly vodní prací, kterou prošla v celku bez zaváhání, až na ochotu na hluboké vodě kde se "nevyznamenala" dělala ji problém mělčina Máchova jezera, vlny od lodě a kachny pod břehem za mizernou ochotu obdžela známku 1, to znamenalo zas II.cena. I přes dvě nižší známky jsem s Barunky prací hodně spokojená, pracovala s chutí, zvládla cestování, ubytování i zkouškovou zátěž bez problému.

Bereta Bar z Elevenu ve věku 21.měsíců dokončila MJM v II.ceně 361.bodů na 10.místě z 21 psů Kompletní výsledková listina: ZDE
Fota zde: mokzelevenu.rajce.idnes.cz/MEMORIAL_MVDr._J._MICHALKA_2014

Srpen 2014 - Klubová výstava KCHHMO,výběr do chovu a SZVP

9.8.2014 - Se konala sdružená výstava psů v zámeckém parku v Zákupech u České Lípy. KCHHMO zde pořádal svou klubovou výstavu spojenou s výběrem do chovu. Letos byl přihlášen rekordní počet psů, do kruhu nastoupilo přes sto jedinců plemene MOK.
Ve velké konkurenci fen Bereta Bar z Elevenu obsadila v mezitřídě V1 CAC. Bez zaváhání též prošla výběrem do chovu, který byl hlavním cílem naší výpravy do Zákup.
Odkaz na fota z celé výstavy zde: vystava.danitty.com/fotogalerie_2014/index.html
16.8.2014 - O týden později jsem měla nahlášené speciální zkoušky z vodní práce, které pořádal OMS Klatovy v honitbě MS Měcholupy.
Bereta Bar měla nacvičeno, tak jsem se vyjela přesvědčit jak zvládne zkouškovou atmosféru a své první zkoušky s aportem a hledáním. Barunka předvedla své kvality, nezklamala a vodu dokončila v I.ceně 95 bodů (s 3 z nahánění v rákosí) na 2.místě.

2.7-6.7.2014

Již druhým rokem jsme se zúčastnily každoročního výcvikovo-společenského srazu CHS na hájence v Chlumčanech, který pořádá náš dlouholetý kamarád, myslivec, majitel CHS z Chlumčanské doliny Honza Bezděk. Tentokrát se výcvikovým elementem stala moje nejmladší Bereta Bar z Elevenu (Roza v tento čas má své každoroční hárání). Hlavním úkolem bylo docvičit a zdokonalit disciplíny na poli a vodě.
Celé tři dny jsme se pilně věnovaly výcviku v naší skupině stejně kvalitních jedinců plemene MOK :-D.
Moc jsme si to zase užily, jak loveckého výcviku tak skvělého jídla a pití ,kamarádů a hlavně vydařeného počasí.
Na konci každého soustředění se pořádají zkoušky nanečisto z vybraných loveckých disciplín,které Bereta ve svých 18-ti měsících dokončila na druhém místě, udělala mi radost s aportem lišky i kuny. Opět se těšíme se na další ročník srazu.
Fotky zde: mokzelevenu.rajce.idnes.cz/CHLUMCANY_2014

7.6.2014

Náš odchovánek Beryl Baloo z Elevenu se zúčastnil klubových zkoušek vloh KKO ČR se zadáním titulu CACT v MS Hubert Luže,pod vedením Jury Drábka obstál v I.ceně s 226.body rec.CACT na 3.místě - GRATULUJEME!

Červen 2014 - Měsíc výcviku a první výstava

Už v průběhu května jsme začaly s nácvikem aportu. Bereta je chuťová fena v přinášení, proto i nátlak nebyl moc nutný. Uvidíme v budoucnu zda toto bude dostačující k vyšším loveckým zkouškám, kterých se chceme společně v příštím roce zúčastnit (LZ, VZ).
Koncem měsíce června je jako každý rok u nás v Klatovech Národní výstava psů, kterou jsme absolovaly v mezitřídě s výborným výsledkem V1 CAC.


Maďarský ohař krátkosrstý - Bereta Bar z Elevenu

Květen 2014 - výsledky DKD a první lovecké zkoušky

V průběhu května nám přišly výsledky vyšetření DKK. Výsledek DKK 0/0 nás posunul o krůček k uchovněni.
Začaly jsme pozvolna trénovat na základní lovecké zkoušky, kde jsou důležité vlohové vlastnosti psa. Přijaly jsme pozvání od kamarádů z Klubu dlouhosrstých ohařů, abychom se zúčastnily 7.ročníku Memoriálu MVDr.Vladimíra Soukupa - ZV- CACT,který se konal dne 3.5.2014 v honitbě MS Malý Bor. I přes nepříznivé počasí a těžký terén jsme vybojovaly s Beretou I.cenu titul CACT v počtu bodů 206, nos 4.
Druhý den nás čekaly ZV pořádané OMS Klatovy v honitbě MS Bolešiny. Už za velmi krásného jarního počasí Bereta zopakovala své vlohové kvality a umístila se opět v I.ceně 219.bodů, nos 4.

Duben 2014 - Jarní svod

Tak jako každý mladý lovecký pes jsme se i my zúčastnily svodu loveckých psů, který se konal pod záštitou OMV Klatovy.
Moje Bereta Bar z Elevenu prošla bez zaváhání, všechny zuby, skus, výška, zbarvení, povaha vše dle standardu plemene MOK...tímto jsme mohly odstartovat naši pracovní kariéru


Maďarský ohař krátkosrstý - Bereta Bar z Elevenu

CHS Z Elevenu přeje do roku 2014 hodně zdraví, štěstí a úspěchů na poli výstavním i loveckém!

26.10.2013 - MVP BRATISLAVA INCHEBA

Bronco Billy z Elevenu - rozhodčí: p. Němec, ocenění: V1, CAJC, BOS
Martině i Billymu patří velká gratulace!!!

maďarský ohař krátkosrstý maďarský ohař krátkosrstý

3.9.2013 - KACHNÍ HONY

Začala nám lovecká sezóna. Již druhým rokem se v září zúčastňujeme honů na kachnu divokou u Klatovského rybářství. Se mnou jezdí pracovat Arosa z Elevenu a Ida z Mečkovské skály, kamarádky ČF Bára a Connie z Loučanských vrchů, VMO Patrik Junior od Nezdického potoka, holky se pěkně rozlovily rozplavaly, Roza si pokazila klidy :-D...
Foto: mokzelevenu.rajce.idnes.cz/KACHNY_2013

1.9.2013 - HOUBAŘÍME

Užíváme si krásného léta u nás na vsi, ale nezahálíme Bar trénuje poslušnost, hledání, vystavování, upevňujeme vlohy, s Rozou pilujeme disciplíny na lesní a vodní zkoušky a houbaříme! Je to má velká vášeň, v lese jsme skoro každý den...
Fotky zde: mokzelevenu.rajce.idnes.cz/LETO_2013 a mokzelevenu.rajce.idnes.cz/HOUBARIME

6.8.2013 - AJKA Z Elevenu3

...dnes mě čekalo VELKÉ překvapení, nečekaně přijela na návštěvu naše Ajka, která žije ve Švýcarsku a o které jsem neměla žádné zprávy. Šídlo se sice nedalo moc vyfotit, ale byla to fajn návštěva...pár fotek Ajky: ZDE

3.7.2013 - CHLUMČANY 2013

Konečně po letech kdy přátelé pořádájí výcvikové setkání maďarských ohařů jsem dorazila na hájenku v Chlumčanech. Plán byl pořádně procvičit Rozu, zopakovat všechny disciplíny, ale ta asi tušila a rozhárala se, tak jsme vyrazily jen s Barunkou, pozvání přijal a od Jihlavy dorazil i Biker Bob s Tomášem. Krásné počasí, plno skvělého jídla! Pití, maďarů, nových kamarádů, karetních her...skvělá dovolená! Těším se na příští rok.
Fotogalerie: mokzelevenu.rajce.idnes.cz

26.5.2013 Klubová výstava Radošovce (SK)

Bronco Billy z Elevenu na své první výstavě získal ocenění velmi nadějný 1 - moc gratuluji!

7.5.2013 BERETA BAR

Padlo konečné rozhodnutí červená fenka zůstává doma....Barunka dost zlobí, rozkouše co se dá i nedá! Už musí začít disciplína, cvičíme základy a upěvňujeme vlohy.

5.5.2013 - Tréningový víkend RUSAVA jaro 2013

Na začátku května jsme se s Rozou rozjeli na již tradiční lovecký výcvikový kurz na Rusavu, doprovod nám dělala malá Bereta Bar, která jěště není "z domu" Roza si krásně zavystavovala a připoměla aport s liškou, Bar si některé disciplíny také vyzkoušela, v pohodě zvládla dlouhé cestování, pobyt v hospodě i setkání s velkou partou psů, má pevné nervy. Dojel si zacvičit i malý Baldric Bodi, s majiteli Radkem a Bárou přijeli okouknout výcvik a něco malého vyzkoušeli, je to kluk šikovný! Krásně předvedl vlečku se srstnatou! Fajn setkání s přáteli, s maďary, s gordony, s výmary a nesmím zapomenout na spinony!!

29.4.2014 - BERUŠKA 23.2.2001 - 29.4.2013

Dnes jsme měli velice těžké a smutné rozhodování :-( ukončit bolest naši bassetky ,nádor rychle roste,Berušce nebylo dobře od nového roku a teď už se bolesti ozývají častěji, nechceme ji trápit...už spí ... moc nám chybí, naše vždy veselá ušatá mazaná holčička :-(

1.3.2013 - ODCHOD ŠTĚŇAT

Malá Elevňátka se rozjela do nových domovů, nejdále žlutý Billy se slečnou Martinou až do Bratislavy, Barika Bella do Kutné Hory, Bob do Kozlova u Jihlavy, Beryl s Baldricek do Prahy a nejblíž je Barton v Klatovech, jen poslední fenka se zájemcům nelíbila tak ještě na svého pána čeká.
Přeji štěňatům hodné pány, dobrý domov, dlouhý aktivní život,majitelům pevné nervy a trpělivost není to se štěnětem ohaře ze začátku až tak růžové !

Maďarský ohař štěňata

12.2.2013 - FOTKY ŠTĚŇÁTEK

V galerii vrhu najdete fotky štěňátek ve věku 2 měsíců.

17.1.2013 - FOTKY ŠTĚŇÁTEK

V galerii vrhu najdete fotky štěňátek ve věku 5,6 a 7 týdnů.

23.1.2013 - DVĚ VOLNÁ ŠTĚŇÁTKA MAĎARSKÝCH OHAŘŮ

Aktuálně se v naší chovné stanici uvolnil pejsek a fenka, vážní zájemci kontaktujte nás.

Maďarský ohař štěňata
Maďarský ohař štěňata

17.1.2013 - FOTKY ŠTĚŇÁTEK

V galerii vrhu najdete fotky štěňátek ve věku jednoho a dvou týdnů.
Více informací o rodičích vrhu našich štěňátek maďarských krátkosrstých ohařů najdete na stránce štěňata.

10.12.2012 - NARODIL SE NÁM VRH B

Arose se narodilo 5 kluků a 2 fenky. Otcem vrhu je Baloo Bonel Boglarca.
V případě zájmu o štěňátko maďarského ohaře nás kontaktujte.

Maďarský ohař štěňata
Štěňátka maďarských ohařů, 1. týden: Arosa z Elevenu x Ch. Baloo Bonel Boglarca

Weby pro chovatele :: Tvorba www stránek pro chovatele :: Made by Eva Černohubová - fefi.wz.cz

návštěv