Maďarský ohař krátkosrstý - chovatelká stanice Z ELEVENU

Maďarský ohař krátkosrstý
Maďarská vyžla
Maďarský ohař krátkosrstý - naši psi
Maďarský ohař krátkosrstý štěňata

Maďarský ohař vrh B z Elevenu

MATKA: Arosa z Elevenu
OTEC: Baloo Bonel Boglarca (web)
Deníček březosti
5 pejsků a 2 fenky
Štěňátka se narodila 10.12.2012
15:20 pes - zelený, porodní váha 400g
17:15 pes - fialový, porodní váha 400g
17:25 pes - žlutý, porodní váha 360g
18:20 fena - růžová, porodní váha 360g
19:25 fena - červená, porodní váha 400g
20:30 pes - modrý, porodní váha 400g
23:13 pes - černý, porodní váha 380g


GALERIE VRHU


1. TÝDEN


2. TÝDEN


3. TÝDEN


1 MĚSÍC


5. TÝDEN


6. TÝDEN


7. TÝDEN


2 MĚSÍCE

MATKA VRHU: Arosa z Elevenu
Fena z našeho A odchovu byla plánovaným přírustkem do naší chovatelské stanice. Již coby štěně ve vrhu disponovala neotřelou drzou povahou, loveckými pudy a dokázala ukázat charakter ohaře jako stavěcího psa. Tímto upoutala naši pozornost a i díky celkem dobře vyvíjejícímu se exterieru tak obohatila náš domov. Dnes když už má Roza skoro tři roky víme, že Roza je ve výstavních kruzích výborná, ale patří mezi ty psy, jež se prezentovat prostě nechce. A to především v pohybu.
Svoji povahu si však zachovala od útlého věku. Roza je sebevědomá fena, která snese i náročnější výcvik. Má výborné pevné vystavení, chuť do práce, aportu i k práci na vodě. V našich podmínkách, a se zkušenostmi s prací ohaře, nás dokazala posunout a složili jsme spolu zkoušky všeho druhu. Ty všestranné nás ještě čekají a doufáme, že se nám podaří.
Exterierově je to fena střední výšky, elegantní hlava se sytě tmavým okem a suchým krkem. Dostatečně hluboký hrudník, lehce strmějších zadních končetin a níže nasazeného prutu. Ve volném pohybu velmi elegantní, prostorného chodu.


OTEC VRHU: Baloo Bonel Boglarca
Baloo Bonel již splnil podmínky chovnosti v 18.měsících, a je zapsán mezi chovné psy MOK na stránkách KCHHMO. Uspěl celkem na čtyřech loveckých zkouškách. V roce 2013 ho čekají lesní a všestranné zkoušky. Již teď je lovecky upotřebitelným psem při dohledávání a přinášení drobné srstnaté a pernaté zvěře. Výsledky na výstavách má výborné, dosáhl i na titul BOB. Rentgen na dysplazii kyčelního kloubu dopadl skvěle (DKK 0/0) a na speciální výstavě psů KCHHMO podstoupil i výběr do chovu, a stal se KANDIDÁTEM CHOVU. Baloo je pes středně silné kostry, s typickou hlavou a suchým krkem, s dostatečně hlubokým hrudníkem a výborným předhrudím, s dobrým pohybem. Má ideální výšku 61 cm v kohoutku. Baloo má vynikající naprosto nekonfliktní povahu, při zkouškách se projevil jako pes pevných nervů. Žije v rodině s dalšími psy a miluje i děti, je to dobrý rodinný společník. Je to po všech stránkách vynikající pes.
www.drago.svet-stranek.cz

Weby pro chovatele :: Tvorba www stránek pro chovatele :: Made by Eva Černohubová - fefi.wz.cz

návštěv